NapiszZadzwoń

 
                                                                     GŁÓWNA                RADA NADZORCZA              ZARZĄD                         HISTORIA                     KONTAKT
 
 
 
 

 

  Telefony alarmowe

Policja
Tel.: 997
Pogotowie ratunkowe
Tel.: 999
Straż pożarna
Tel.: 998
Pogotowie energetyczne
Tel.: 991
Pogotowie gazowe
Tel.: 992
Pogotowie ciepłownicze
Tel.: 993
Wodno-kanalizacyjne
Tel.: 994
Dyżurny techniczny miasta
Tel.: 96-56
Pogotowie lokatorskie
Tel.:
(91) 453 60 13

                                                                                                                       

Spółdzielnia Mieszkaniowa STER


- nowoczesność i funkcjonalnośćSpółdzielnia Mieszkaniowa „STER” z siedzibą w Szczecinie przy ul. Szafera 186, została powołana w 1982 roku jako Spółdzielnia przyzakładowa przy Stoczni Szczecińskiej im. Adolfa Warskiego.
W wyniku przemian gospodarczych w latach 90-tych stała się odrębnym podmiotem gospodarczym.
Pracą Spółdzielni kieruje 3-osobowy Zarząd w osobach: Henryk Malinowski, Ewa Wiśniewska i Krzysztof Drąg.
Przewodniczącym 7-osobowego składu Rady Nadzorczej jest Waldemar Jurewicz.
Spółdzielnia zrzesza 1384 członków zamieszkałych w 31 budynkach wielorodzinnych na osiedlach Thugutta, Bandurskiego, Golisza, Wierzyńskiego, Andrzejewskiego, Jasna, Emilii Plater, Parkowa, Al. Wyzwolenia, Szafera, Świstacza, Nowe Warpno jak również mieszkańców domów jednorodzinnych na osiedlu „Lisie Pole” na Warszewie przy ul. Podbórzańskiej, Morenowej, Kaskadowej i Dolomitów.
W zasobach swoich Spółdzielnia posiada również lokale usługowe w ilości 108, jak również garaże murowane, blaszane oraz garaż wielostanowiskowy na samochody osobowe.
Strategicznym celem Spółdzielni jest poszukiwanie terenów pod zabudowę domami jednorodzinnymi czy też domami w zabudowie szeregowej. Domeną Spółdzielni jest wybudowanie domu jednorodzinnego wraz z ogródkiem w cenie mieszkania w blokowisku.
W tym zakresie Spółdzielnia posiada już wieloletnią praktykę. Wybudowała na terenie 15 hektarów osiedle domów jednorodzinnych w dzielnicy Warszawo w pobliżu lasu. Były to działki o powierzchniach w zależności od potrzeb i możliwości finansowych od 76 m2 do 150 m2.
Spółdzielnia jest otwarta na nowe technologie w budownictwie. Między innymi wybudowała tanie domy w systemie szkieletu metalowego tzw. systemem kanadyjskim.
Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom Spółdzielnia prowadzi również sprzedaż działek budowlanych – uzbrojonych, umożliwiając tym sposobem budowę domów we własnym zakresie.

Drugim zasadniczym celem Spółdzielni jest utrzymanie istniejących zasobów w należytym stanie technicznym, a także systematyczne przystosowanie warunków mieszkaniowych do standardu XXI wieku. Tak więc w ostatnich trzech latach Spółdzielnia opracowała projekt termomodernizacji całych zasobów mający na celu oszczędności ciepła. Wskutek tych prac budynki zostaną ocieplone i zyskają nowe, barwne elewacje.
W trakcie docieplania wykonuje się także inne prace budowlane mające na celu podniesienie standardu.
Spółdzielnia zarządza zasobami mieszkaniowymi dbając zarówno o ich utrzymanie w należytym stanie, jak również o stworzenie właściwych i bezpiecznych warunków życia członków i mieszkańców Spółdzielni.
SM „Ster” dba o wspólny majątek spółdzielców by był wygodnym, bezpiecznym i miłym miejscem zamieszkania oraz wypoczynku.

 

 


 

Spółdzielnia Mieszkaniowa STER w Szczecinie - 2007